Audyt w punkcie sprzedaży

Co to jest i w jaki sposób może być zrealizowany?

Audyt w punkcie sprzedaży jest wartościowym narzędziem, które pomaga zoptymalizować procesy wewnętrzne. Umożliwia gruntowną analizę mocnych i słabych stron biznesu, a także określenie zmian, które muszą zostać wprowadzone celem zwiększenia odsprzedaży. Profesjonalnie przygotowany plan audytu określi dokładny zakres działań i objętą strategię. Audyt działu handlowego wykorzystują zarówno sklepy wielkopowierzchniowe, jak i niewielkie obiekty handlowe. Istotna jest ścisła współpraca między audytorem a klientem, by wspólnie ustalić zakres audytu. Jego przeprowadzenie ma na celu nie tylko dokładną ocenę wskaźników sprzedażowych, ale także poziomu odpowiedzialności i zaangażowania pracowników. Drobiazgowo przeprowadzony audyt działu handlowego powinien być przy tym powtarzany regularnie. Dzięki temu łatwiej będzie zoptymalizować działania wpływające na zwiększenie dochodów i poprawę efektywności firmy. Innowacyjnym i wygodnym rozwiązaniem jest również audyt online. Pozwala na skuteczną ocenę strategii sprzedażowej i kompetencji pracowników dzięki nowoczesnym, sprawdzonym narzędziom.

Audyt i kontrola – skuteczne sposoby optymalizacji działań

Audyt w sklepie stanowi doskonałe źródło danych dla każdego dostawcy. Celem badania może być kontrola egzekucji ustaleń z retailerem lub dystrybutorem oraz inspekcja pracy przedstawiciela handlowego, lub merchandisera. Wiąże się to też z pozyskaniem informacji o nastawieniu personelu i jego wiedzy na temat sprzedawanych produktów i usług, aktualnych klientach, analizie konkurencji itp. Procesem tym może zająć się niezależna jednostka, która przeprowadzi audyt zewnętrzny firmy. Oceni ona prawidłowość funkcjonowania przedsiębiorstwa i wskaże ewentualne błędy. Audyt działu handlowego zapewnia również analizę struktury i zakresu działań, która zweryfikuje, jak realizowane są cele biznesowe i jak przedstawia się efektywność pracowników. Odpowiednio przeprowadzone kontrola i audyt pozwalają na opracowanie strategii dalszych działań zmierzających do zwiększenia wydajności punktu handlowego. Przegląd i optymalizacja procesów podejmowanych w strukturach firm umożliwia sprawną ocenę ich potencjału. Niezwykle wygodnym narzędziem jest także audyt online. Pozwala on na zdalne oszacowanie skuteczności podejmowanych działań, które w przyszłości zaowocują pewnymi zyskami. Coraz częściej w działaniach konsumenckich zauważa się pewne tendencje, które ułatwiają pozyskanie klienta. Okazuje się, że duże znaczenie ma psychologia koloru. Może być ona skutecznie wykorzystana przy promowaniu marki. Odpowiednio zastosowana psychologia kolorów w biznesie może skutecznie oddziaływać na odbiorców. To właśnie określona barwa może decydować o konkretnych decyzjach Klientów.

Analiza produktów konkurencji

Badamy oferty konkurencji, politykę cenową, czynności marketingowe, dystrybucję numeryczną i inne parametry.

Analiza pracy merchandisera

Badanie i ocena zgodności ułożenia produktów zgodnie z planogramami, organizacji przestrzeni sprzedażowej, jakości wykonanej usługi oraz innych wskaźników.

Kontrola parametrów punktu sprzedaży

System planowania pracy merchandiserów

Świadczymy dwa rodzaje audytów:

bez interwencji
audyt

pozyskanie uzgodnionych danych i przygotowanie raportu końcowego

z interwencją
audyt

sprawdzenie ustaleń i interwencja na miejscu, w przypadku, gdy jest taka potrzeba;

iqfm-offer-5

Dlaczego warto?

Wdrażanie procesów optymalizacji pracy powinno odbywać się po wcześniejszej inspekcji i ustaleniu właściwej strategii. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu audytowi w sklepie, firma ma szansę polepszyć funkcjonalność działania i zwiększyć liczbę Klientów. Kontrola jest zwykle przeprowadzana w ramach badań marketingowych i może składać się z wielu powiązanych ze sobą etapów. Poza tradycyjnymi rozwiązaniami naszym Klientom proponujemy również audyt online. Wykorzystujemy nowoczesne metody analizy pracy sklepu i merchandiserów, które pozwalają określić obecną sytuację, a następnie wprowadzić odpowiednie działania, jeśli są wymagane, na przykład poprzez wykorzystanie psychologii kolorów w reklamie. Audyt działu handlowego ma na celu przede wszystkim pozyskanie informacji o czynnikach hamujących lub napędzających sprzedaż w sklepie. Ich precyzyjne określenie prowadzi w kolejnych etapach do opracowania optymalnych strategii działania.

Głównym celem audytu jest pozyskanie informacji o czynnikach hamujących lub napędzających sprzedaż w sklepie.

  • Jeśli jesteś dostawcą towarów, skontrolujemy pracę Twoich merchandiserów i przedstawicieli handlowych jak również przeprowadzimy analizę pozycji i działań konkurencji;
  • Jeśli jesteś właścicielem sieci handlowej, skontrolujemy pracę sprzedawców oraz sprawdzimy dostępność produktów w sklepach Twoich konkurentów.

 

Audyt możemy zakończyć dostarczeniem surowych danych lub przygotowaniem analiz, a także analiz z zaleceniami wykonawczymi.

W celu uzyskania indywidualnej oferty skontaktuj się z nami przechodząc do zakładki kontakty.

IQFM Sp. z o.o.

WSPÓŁPRACA
Mężczyzna w granatowej marynarce

Krzysztof Kulesza

krzysztof.kulesza@iqfm.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone IQFM | Designed by PJANA