Doradcy Sprzedaży i Ambasadorzy Marki

Każda renomowana firma dba o swój wizerunek i zatrudnia przedstawicieli, którzy będą za niego odpowiadali. Kim jest ambasador marki? To osoba nazywana czasami doradcą sprzedaży, doradcą klienta lub promotorem sprzedaży doradzająca klientowi w miejscu sprzedaży, prezentująca określony towar, linię produktową lub szerszy asortyment konsumentom korzystającym z danego punktu handlowego. W odróżnieniu od hostessy lub hosta, których rekrutuje się do akcji krótkich, maksymalnie kilkutygodniowych, ambasadorzy marki pracują w projektach długofalowych, są doskonale przeszkoleni, świetnie reprezentują firmę i często jest to dla nich główne lub jedyne źródło utrzymania. Osoba na tym stanowisku jest ekspertem w danej branży, musi się przy tym wykazywać cechami charakterystycznymi zarówno dla dobrego marketingowca, jak i sprzedawcy. Jak zostać ambasadorem marki? Obecnie najlepszym sposobem jest posiadanie dużych zasięgów, czyli licznego grona odbiorców, któremu można by promować produkty danej marki. Firmy szukają również osób tożsamych z ich ideami – mających podobne wartości i poczucie estetyki.

Zawodowi ambasadorzy marki

Pozycja doradcy sprzedaży pozwala na efektywne budowanie grupy zadowolonych i lojalnych klientów w niemal dowolnej branży. Coraz więcej osób zastanawia się jak zostać ambasadorem marki. Dlatego rośnie zainteresowanie usługami rekrutacji oraz szkolenia pracowników w tym zakresie. O tym, kim jest ambasador marki idealnie spełniający wymagania obowiązujące w danym sektorze, decyduje wiele czynników. Przede wszystkim powinien się on wyróżniać wysokim poziomem umiejętności interpersonalnych, w tym komunikacji obejmującej specjalistyczną tematykę i zdolności skutecznego rozwiązywania problemów. Natomiast odpowiedzią na pytanie, jak zostać ambasadorem marki, jest profesjonalne szkolenie w tym zakresie. W jego ramach prezentowane są najważniejsze zagadnienia i rozwiązania dotyczące problemów, z którymi osoby na tym stanowisku będą miały do czynienia. Najlepsi ambasadorzy marki wykazują się wiedzą z zakresu psychologii i marketingu, aby skutecznie trafić do określonych użytkowników. To osoby komunikatywne i przebojowe, które potrafią stworzyć małe społeczności online.

Obserwuje konkurencję, a więc jest ważnym źródłem informacji

Buduje świadomość marki i wywołuje poczucie lojalności

Wpływa na ogólny wizerunek i opinie o firmie/produkcie

iqfm-offer-merch-4

Dlaczego warto?

Właściwie zrekrutowany, przeszkolony i zmotywowany doradca sprzedaży zapewnia wzrost zysków dla firmy, którą reprezentuje. Zajmuje się wypracowaniem i utrzymaniem pozytywnego wizerunku oraz pozyskiwaniem nowych klientów. Dzięki temu, że ambasadorzy marki promują brand, zwiększa się rozpoznawalność firmy i klienci już po pierwszym zakupie do niej wracają. Dodatkowo marka zyskuje tzw. ludzką twarz, a interakcja z osobami o specjalistycznej wiedzy sprawia, że klienci są bardziej skłonni do zakupów. W dzisiejszych czasach ambasadorzy marki to odpowiednio przeszkoleni pracownicy, a często nawet znane z mediów społecznościowych bądź telewizji osoby, które dzięki popularności swojego wizerunku mogą skutecznie zbudować świadomość danej marki, zaufanie klientów i dotrzeć do grona nowych odbiorców. Czyli zrealizować cele, na których najbardziej zależy właścicielom brandu. Taki ambasador Tacy ambasadorzy marki powinni wyróżniać się cechami, które są cenione przez daną firmę, a jego ich osobowość pasuje do idei przez nią głoszonych.
W IQFM prowadzimy duże zespoły promotorów sprzedaży od wielu lat. Naszych doradców można spotkać w każdym kanale sprzedaży, czy to Consumer Electronic, DIY, FMCG. Rekrutujemy, zatrudniamy, szkolimy, motywujemy i kontrolujemy pracę, którą wykonują ambasadorzy marki. Budujemy efektywne zespoły doradców sprzedaży. Posiadamy odpowiednie narzędzia do szkolenia jak i raportowania pracy zatrudnionych osób. Skoro wiesz już, kim jest ambasador marki i jesteś zainteresowany ofertą, zachęcamy do kontaktu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy inwestycja w taki zespół może być opłacalna, to chętnie pomożemy w obliczeniach i doborze rozwiązań oraz zaplanowaniu optymalnego procesu. W celu uzyskania indywidualnej oferty skontaktuj się z nami, przechodząc do zakładki kontakty.

W celu uzyskania indywidualnej oferty skontaktuj się z nami przechodząc do zakładki kontakty.

IQFM Sp. z o.o.

WSPÓŁPRACA
Mężczyzna w granatowej marynarce

Krzysztof Kulesza

krzysztof.kulesza@iqfm.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone IQFM | Designed by PJANA