Doradcy Sprzedaży i Ambasadorzy Marki

Ambasador Marki, nazywany czasami Doradcą Sprzedaży, Doradcą Klienta lub Promotorem Sprzedaży, jest osobą doradzającą klientowi w miejscu sprzedaży, prezentującą określony produkt, linię produktową lub szerszy asortyment klientom danego punktu. W odróżnieniu od hostessy, hosta, których zatrudnia się do akcji krótkich, maksymalnie kilkutygodniowych, Ambasadorzy Marki, Doradcy Sprzedaży pracują w projektach długofalowych, są doskonale przeszkoleni, świetnie reprezentują firmę i często jest to dla nich główne lub jedyne źródło utrzymania. Osoba na tym stanowisku jest ekspertem w danej branży, jest zarówno dobrym marketingowcem jak i sprzedawcą.

Obserwuje konkurencję, a więc jest ważnym źródłem informacji

Buduje świadomość marki i wywołuje poczucie lojalności

Wpływa na ogólny wizerunek i opinie o firmie/produkcie

iqfm-offer-merch-4

Dlaczego warto?

Właściwie zrekrutowany, przeszkolony i zmotywowany Doradca Sprzedaży zapewnia wzrost  sprzedaży dla firmy, którą reprezentuje, wypracowanie i utrzymanie pozytywnego wizerunku oraz pozyskiwanie nowych klientów. Dzięki temu, że Ambasadorzy Marki promują brand, zwiększa się rozpoznawalność marki i klienci już po pierwszym zakupie do niej wracają. Dodatkowo marka zyskuje tzw. „ludzką twarz”, a i konsument dużo chętniej kupuje od człowieka.

W IQFM prowadzimy duże zespoły Promotorów Sprzedaży od wielu lat. Naszych Ambasadorów Marki można spotkać w każdym kanale sprzedaży, czy to Consumer Electronic, DIY, FMCG. Rekrutujemy, zatrudniamy, szkolimy, motywujemy i kontrolujemy. Budujemy efektywne zespoły Doradców Sprzedaży. Posiadamy odpowiednie narzędzia do szkolenia jak i raportowania pracy Ambasadorów Marki.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy inwestycja w zespół Doradców Sprzedaży może być opłacalna, to chętnie pomożemy w obliczeniach i doborze rozwiązań oraz zaplanowaniu optymalnego procesu.

W celu uzyskania indywidualnej oferty skontaktuj się z nami przechodząc do zakładki kontakty.

IQFM Sp. z o.o.

WSPÓŁPRACA

Krzysztof Kulesza

krzysztof.kulesza@iqfm.pl

Tel.: +48 516 006 899

Wszystkie prawa zastrzeżone IQFM | Designed by PJANA