Doradcy Sprzedaży i Ambasadorzy Marki

Zawodowi ambasadorzy marki

Pozycja doradcy sprzedaży pozwala na efektywne budowanie grupy zadowolonych i lojalnych klientów w niemal dowolnej branży. To, kim jest ambasador marki interesuje coraz szersze grono osób. Obecnie funkcjonuje jako pożądany na rynku i chętnie wybierany zawód. Coraz więcej osób zastanawia się jak zostać ambasadorem marki. Dlatego rośnie zainteresowanie usługami rekrutacji oraz szkoleniami pracowników w tym zakresie. O tym, kim jest ambasador marki idealnie spełniający wymagania obowiązujące w danym sektorze, decyduje wiele czynników. Przede wszystkim powinien się on wyróżniać wysokim poziomem umiejętności interpersonalnych. Jak zostać ambasadorem marki? Trzeba sprawnie funkcjonować w obrębie komunikacji obejmującej specjalistyczną tematykę i zdolności skutecznego rozwiązywania problemów. Zatem nie każdy będzie idealnym kandydatem na stanowisko promotora agencji reklamowej. Bycie nim wiąże się z dużą odpowiedzialnością, a także obowiązkami. Natomiast odpowiedzią na pytanie, jak zostać ambasadorem marki, jest profesjonalne szkolenie w tym zakresie. W jego ramach prezentowane są najważniejsze zagadnienia i rozwiązania dotyczące problemów, z którymi osoby na tym stanowisku będą miały do czynienia. Dzięki temu ambasadorzy marki mogą dużo łatwiej działać w przestrzeni publicznej. Ponadto pracodawcy znacznie chętniej przyjmują przeszkolonych pracowników. To zatem rozwiązanie, jak zostać ambasadorem marki. Z czym jednak wiąże się ta rola?

Skuteczny marketing dzięki ambasadorom marki

Istnieje znacznie więcej niewiadomych, łączących się z tym zawodem. Wiele osób zastanawia się nad tym, co robi ambasador marki. Zajmuje się on budowaniem świadomości wśród swoich odbiorców w kwestii danej firmy, produktów bądź oferowanych przez nich usług. Gdzie zatem szukać promotora agencji reklamowej i czy warto to robić? Dzięki nim marketing marek lub konkretnych usług jest skuteczniejszy, a znajdujemy i rekrutujemy ich my. Nasza wykwalifikowana kadra zwraca uwagę na wiele aspektów, w związku z czym współpracujemy z najlepszymi na rynku. Dobrzy ambasadorzy marki wykazują się wiedzą z zakresu psychologii i marketingu, aby skutecznie trafić do określonych użytkowników. To osoby komunikatywne i przebojowe, które potrafią stworzyć małe społeczności online. Jak zostać ambasadorem marki? Trzeba działać na wielu płaszczyznach jednocześnie i wykazywać się chęcią permanentnego rozwoju. Pracodawcy często zastanawiają się, gdzie szukać promotorów. W takim wypadku warto skorzystać z usług specjalistów, którzy przydzielą adekwatne osoby z doświadczeniem do danego zlecenia. Dzięki temu liczba ambasadorów marki w Polsce wciąż rośnie i godnie reprezentują oni daną firmę. Poprzez ich działania zwiększa się szansa dotarcia do nowych odbiorców.

Obserwuje konkurencję, a więc jest ważnym źródłem informacji

Buduje świadomość marki i wywołuje poczucie lojalności

Wpływa na ogólny wizerunek i opinie o firmie/produkcie

iqfm-offer-merch-4

Dlaczego warto?

Właściwie zrekrutowany, przeszkolony i zmotywowany doradca sprzedaży zapewnia wzrost zysków dla firmy, którą reprezentuje. Gdzie szukać promotorów, którzy zajmują się wypracowaniem i utrzymaniem pozytywnego wizerunku oraz pozyskiwaniem nowych klientów? Wystarczy zgłosić się do nas. Specjalizujemy się w profesjonalnych rekrutacjach, zatrudnianiu pracowników, a także ich szkoleniu. Dzięki temu, że ambasadorzy marki promują brand, zwiększa się rozpoznawalność firmy i klienci już po pierwszym zakupie do niej wracają. Zwiększa się wówczas grono potencjalnych konsumentów. Z pewnością nikt nie będzie miał już wątpliwości co do tego, kim jest ambasador marki. Dzięki współpracy z nimi, firma zyskuje tzw. ludzką twarz, a interakcja z osobami o specjalistycznej wiedzy sprawia, że klienci są bardziej skłonni do zakupów.

Wiele osób zastanawia się, jak zostać ambasadorem marki odzieżowej czy kosmetycznej i czy jest szansa się w tym realizować. Staramy się więc umożliwić i dobierać jednostki w taki sposób, by mogły one profesjonalnie zająć się taką działalnością i również czerpać z niej przyjemność. W dzisiejszych czasach ambasadorzy marki to odpowiednio przeszkoleni pracownicy, a często nawet znane z mediów społecznościowych bądź telewizji osoby, które dzięki popularności swojego wizerunku, mogą skutecznie zbudować świadomość danej marki i zaufanie klientów oraz dotrzeć do grona nowych odbiorców – czyli zrealizować cele, na których najbardziej zależy właścicielom brandu. Tacy ambasadorzy marki powinni wyróżniać się cechami, które są cenione przez daną firmę, a ich osobowość pasuje do idei przez nią głoszonych.

W IQFM prowadzimy duże zespoły promotorów sprzedaży od wielu lat. Naszych doradców można spotkać w każdym kanale sprzedaży, czy to Consumer Electronic, DIY, FMCG. Rekrutujemy, zatrudniamy, szkolimy, motywujemy i kontrolujemy pracę, którą wykonują ambasadorzy marki. Budujemy efektywne zespoły doradców sprzedaży. Z nami praca ambasadora marki pracodawcy będzie ciekawym i rozwijającym etapem zawodowym, który wprowadzi w świat sprzedaży i reklamy. Posiadamy odpowiednie narzędzia zarówno do szkolenia, jak i raportowania pracy zatrudnionych osób. Skoro wiesz już, kim jest ambasador marki i jesteś zainteresowany ofertą, zachęcamy do kontaktu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy inwestycja w taki zespół może być opłacalna, to chętnie pomożemy w obliczeniach i doborze rozwiązań oraz zaplanowaniu optymalnego procesu.

W celu uzyskania indywidualnej oferty skontaktuj się z nami przechodząc do zakładki kontakty.

IQFM Sp. z o.o.

WSPÓŁPRACA
Mężczyzna w granatowej marynarce

Krzysztof Kulesza

krzysztof.kulesza@iqfm.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone IQFM | Designed by PJANA