Outsourcing Zespołów Sprzedażowych

Outsourcing zespołu sprzedażowego może dotyczyć całej działalności handlowej przedsiębiorstwa lub jej części. Przyjmuje on charakter długofalowy, okresowy, strategiczny lub taktyczny. Jak dokładnie będzie funkcjonowała taka struktura, zależy od sytuacji firmy oraz jej potrzeb. Pewne jest jednak to, że outsourcing sprzedaży przynosi pozytywne rezultaty w przypadku dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw, które stawiają na nowoczesne rozwiązania i optymalizację podejmowanych działań. Odpowiednio dopasowany zapewnia szybką widoczność efektów.

Warianty usługi

Zespoły dedykowane, współdzielone, zarządzane przez agencję lub przez klienta. Współpraca długofalowa, krótkoterminowa, a także zespoły zadaniowe, mobilne, stacjonarne w skali ogólnopolskiej lub ograniczonej we wszystkich albo wybranych kanałach.

W każdym z powyższych wariantów zajmujemy się rekrutacją, zatrudnieniem i szkoleniem zespołu. W przypadku kadry outsourcing przeprowadzany jest z myślą o zwiększeniu efektywności i w pełni profesjonalnej obsłudze zlecenia. W zależności od potrzeb wyposażamy zespół w narzędzia, np. samochody, tablety, telefony, system raportowania. Jeśli to my odpowiadamy za zarządzanie, ustalamy KPI i nadzorujemy ich realizację.

iqfm-offer-merch-3

Dla kogo jest ta usługa?

Istnieją firmy, które do pewnego momentu, nie potrzebowały własnych sił terenowych, a sprzedaż realizowana była zza tzw. biurka. W związku z rozwojem handlowym przedsiębiorstw z czasem pojawia się konieczność rozbudowy struktury terenowej. W takim przypadku outsourcing sił sprzedaży jest jedną z najbardziej ekonomicznych i skutecznych opcji. IQFM może przejąć realizację procesu rekrutacji i zatrudnienia kandydatów, wspólnie z Klientem zbudować strategię działania ekipy handlowej, określić zakres odpowiedzialności oraz KPIs. Indywidualne opracowywanie rozwiązań z uwzględnieniem potrzeb oraz wymagań Zleceniodawców sprawia, że outsourcing sprzedaży po wdrożeniu wpływa na zwiększenie efektywności działu. Właściwie nadzorowany przynosi tym samym długofalowe korzyści dla przedsiębiorstwa.

Outsourcing pracowniczy – wsparcie firmy

Firmy, które posiadają własną strukturę terenową, również mogą skorzystać z outsourcingu zespołu sprzedażowego np. do realizacji zadań taktycznych, ograniczonych czasowo lub terytorialnie. Istnieją różne modele działania przyjęte w organizacjach, ale zazwyczaj Przedstawiciele Handlowi są maksymalnie dociążeni i skoncentrowani na zasadniczych czynnościach, od których realizacji zależy ich wynagrodzenie. Każde ponadprogramowe zadanie do wykonania, oddala reprezentanta handlowego od wykonania jego stałych zadań i tym samym przyjmowane jest niechętnie. Wówczas można skorzystać z usług naszej agencji, aby nie tyle zastąpić obecną strukturę handlową, co ją wesprzeć poprzez outsourcing pracowniczy dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa.

Potrafimy szybko zbudować sprawny zespół o dowolnych rozmiarach, szybko go przeszkolić, wyposażyć i wdrożyć

W celu uzyskania indywidualnej oferty skontaktuj się z nami przechodząc do zakładki kontakty.

IQFM Sp. z o.o.

WSPÓŁPRACA

Krzysztof Kulesza

krzysztof.kulesza@iqfm.pl

Tel.: +48 516 006 899

Wszystkie prawa zastrzeżone IQFM | Designed by PJANA