Shopper Marketing

Shopper marketing to wszelkiego rodzaju działania skierowane wobec osób odwiedzających sklep, zmierzające do tego, aby dana osoba podjęła decyzję o zakupie konkretnego produktu. Odpowiednio zastosowany przynosi wymierne efekty, co powoduje, iż coraz więcej budżetów przerzucanych jest z mediów na tego typu działania. W wielu firmach zostały wyodrębnione osobne działy, które zajmują się wyłącznie opracowywaniem i implementacją rozwiązań z zakresu global shopper marketing oraz lokalnych trendów sprzedażowych. Poprzez trafne określenie potrzeb klienta oraz wdrożenie skutecznych działań można nie tylko sprzedać produkt, ale także zwiększyć świadomość marki, dzięki czemu klient sięgnie po ten sam artykuł podczas kolejnych zakupów.

Skuteczna strategia marketingowa firmy

Nadrzędnym zadaniem shopper marketingu jest oddziaływanie na kupujących w środowisku sklepowym, gdzie dochodzi do decyzji zakupowej i jej realizacji. Natomiast cały proces to skoncentrowane działania obejmujące wiele kanałów dotarcia do potencjalnych konsumentów, także jeszcze zanim trafią do sklepu. Dlatego też tak istotna jest odpowiednia strategia marketingowa firmy, której celem jest ich odpowiednie przygotowanie. Pozwoli to osiągnąć optymalne rezultaty i efektywnie zwiększyć sprzedaż w punktach handlowych.

Nasz zespół dedykowany do działań z dziedziny shopper marketingu opracowuje kompletne projekty komunikacji, od etapu powstania koncepcji, poprzez planowanie, zarządzanie produkcją, aż po wdrożenie w sklepie, a także zapewnia pełną obsługę prawną i księgową. Projektujemy najlepsze rozwiązania w oparciu o cele klienta i zawsze mamy na uwadze optymalizację kosztów. Dbamy przy tym, aby działanie, jakie powinien podejmować shopper manager i pozostałe osoby zaangażowane we wdrażanie strategii marketingowej firmy, były w pełni zgodne z jej wartościami i przyjętą polityką.

iqfm-offer-9

Dlaczego warto?

W zakresie shopper marketingu wykonaliśmy wiele realizacji dla znanych marek. Świadczą o tym opinie naszych Klientów oraz listy referencyjne. W shopper marketingu wygrywa ten, kto najszybciej dostrzega trendy, a następnie wdraża odpowiednie działania. Naszym zadaniem jest dopasowanie podejmowanych czynności do strategii oraz dotarcie z odpowiednim komunikatem do grupy docelowej, a także dostarczenie rozwiązań tailor made.

W celu uzyskania indywidualnej oferty skontaktuj się z nami przechodząc do zakładki kontakty.

IQFM Sp. z o.o.

WSPÓŁPRACA

Krzysztof Kulesza

krzysztof.kulesza@iqfm.pl

Tel.: +48 516 006 899

Wszystkie prawa zastrzeżone IQFM | Designed by PJANA