Rekrutacja i leasing pracowniczy

Rynek pracy w Polsce dynamicznie się zmienia, a proces poszukiwania i zatrudnienia nowego pracownika jest coraz bardziej kosztowny i przede wszystkim czasochłonny. W celu przyspieszenia tego działania, jak również ze względów ekonomicznych, coraz częściej firmy decydują się na korzystanie z usług outsourcingowych, które przejmują wszystkie zadania w procesie rekrutacji lub outstaffingu i odciążają przede wszystkim dział personalny. Przeprowadzenie rekrutacji jest pracochłonnym i wymagającym doświadczenia zajęciem, a do wyłonienia odpowiedniego kandydata na dane stanowisko potrzebna jest wiedza na temat metod selekcji pracowników. Zlecenie tego firmie IQFM oszczędzi wiele czasu i kłopotu właścicielom przedsiębiorstw. Prowadzenie rekrutacji w taki sposób jest także skuteczną usługą. Posiadane przez nas doświadczenie pozwala wyłonić odpowiednie osoby z należytymi kwalifikacjami do danej pracy. Nasza organizacja od lat prowadzi leasing pracowniczy, który pozwala na oddelegowanie pracowników innej firmie na podstawie specjalnie sporządzonej umowy. To dosyć nowe rozwiązanie na rynku pracy, które zyskuje wielu zwolenników dzięki możliwości posiadania wykwalifikowanych pracowników w określonym czasie, a jednocześnie oszczędności na kosztach zatrudnienia. Leasing pracowniczy jest zatem opłacalny dla większości firm. Bez znaczenia na specjalizację i stopień rozwoju.

Czym jest leasing pracowniczy?

Każdej firmie zależy na zgranej i profesjonalnej kadrze. Przeprowadzanie rekrutacji to nieodzowny etap jej budowania. Aby proces przebiegał sprawnie i rzetelnie, niezbędni są wyszkoleni w tym zakresie specjaliści. Jednak istnieje inny sposób pozyskania kandydatów na dane stanowisko. Outstaffing lub leasing pracowniczy to rodzaj zatrudnienia, w którym pracownik wykonuje wszystkie obowiązki służbowe wobec klienta, będąc oficjalnie zatrudnionym przez IQFM. To my pełnimy rolę pracodawcy, a więc odpowiadamy za nawiązanie współpracy i administrowanie, za wypłatę wynagrodzenia i często, za zapewnienie wyposażenia, podczas gdy Klient zarządza pracą zatrudnionej przez nas osoby i zleca jej zadania. Dlatego też leasing pracowniczy jest wykorzystywany m.in. w dynamicznie rozwijających się branżach, gdzie zapotrzebowanie na pracowników jest bardzo duże. Znacząco ułatwia zarządzanie kadrą składającą się z dużej liczby osób. Leasing pracowniczy można określić wynajmem pracowników — pracownik oddelegowany do danego miejsca pracy nazywany jest pracownikiem tymczasowym, natomiast usługobiorca, na rzecz którego świadczona jest praca, zwany jest pracodawcą-użytkownikiem.

Leasing pracowniczy wiąże się z wieloma korzyściami, zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Często jest rozwiązaniem tańszym, a z reguły szybszym, bardziej elastycznym i jakościowym niż zatrudnienie własnych pracowników.

Na rynku działamy od 1996 roku, posiadamy ogromną bazę pracowników w terenie oraz ciągle rekrutujemy nowych. Dostarczamy zatrudnionych dla sieci sklepów, a także dla producentów i dostawców.

iqfm-offer-6

Dlaczego warto?

Nasz zespół jest odpowiedzialny za to, aby właściwie dopasować osoby pod kątem umiejętności do wymagań stanowiska zgodnie z zapotrzebowaniem Klienta. Posiadamy odpowiednie systemy wspomagające proces rekrutacji, selekcję kandydatów oraz zatrudnienie. Dbamy przy tym o dostępność naszych usług zarówno dla firm, jak i potencjalnych pracowników, przeprowadzając m.in. erekrutacje za pośrednictwem internetu. Każdy etap procesu jest realizowany z zachowaniem najwyższego poziomu profesjonalizmu.

Jeśli planujesz wprowadzić zmiany w strukturze firmy lub uruchomienie nowego projektu skontaktuj się z nami, wspólnie ustalimy strategię działania, zbudujemy plan oparty na priorytetach oraz płynnie wdrożymy systemy współpracy. Planujemy indywidualną strategię dla każdego klienta, uwzględniając specyfikę stanowisk, dostępne narzędzia oraz budżet.

Szukasz profesjonalnej agencji doradztwa personalnego? Proponujemy nasze usługi także w tym zakresie. Pomożemy Ci skutecznie przeprowadzić proces rekrutacji. Nasz zespół stworzy kompleksowy plan działania dla Twojej firmy za pomocą odpowiednich narzędzi, które obniżą koszty i pozwolą zatrudnić właściwy personel. Prowadzimy również erekrutacje — Warszawa stoi otworem nawet dla pracowników spoza miasta, którzy po znalezieniu pracy są gotowi na przeprowadzkę. Pozwalająca na efektywne rozszerzenie kadry. Erekrtuacje szybko zyskały na popularności i obecnie stanowią jedno z domyślnych rozwiązań dla przedsiębiorstw działających w wielu branżach. W celu uzyskania indywidualnej oferty skontaktuj się z nami przechodząc do zakładki kontakty.

W celu uzyskania indywidualnej oferty skontaktuj się z nami przechodząc do zakładki kontakty.

IQFM Sp. z o.o.

WSPÓŁPRACA
Mężczyzna w granatowej marynarce

Krzysztof Kulesza

krzysztof.kulesza@iqfm.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone IQFM | Designed by PJANA