Rekrutacja i leasing pracowniczy

Rynek pracy w Polsce dynamicznie się zmienia, a proces poszukiwania i zatrudnienia nowego pracownika jest coraz bardziej kosztowny i czasochłonny. Wiąże się to wieloma obowiązkami, takimi jak przeprowadzanie rekrutacji czy też szkoleń. W celu przyspieszenia tego działania, jak również ze względów ekonomicznych, coraz częściej firmy decydują się na korzystanie z usług outsourcingowych. Zalicza się do nich m.in. leasing pracowniczy, który jest wygodną formą zatrudnienia. Przedsiębiorstwa działające w tej branży przejmują wszystkie zadania w procesie naboru lub outstaffingu, tym samym odciążając dział personalny. Leasing pracowniczy opiera się na umowie tymczasowej z korzyściami dla obu stron. Cały czas trwania umowy aż do momentu jej zakończenia lub rozwiązania, zabezpieczony jest na podstawie stosownej ustawy, który chroni zarówno pracownika, jak i firmę.

Skuteczna rekrutacja i wynajem pracowników

Do wyłonienia odpowiedniego kandydata na dane stanowisko niezbędna jest wiedza na temat metod selekcji pracowników. Poprzez to przeprowadzanie rekrutacji często bywa pracochłonnym i wymagającym doświadczenia zajęciem. Warto więc zlecić to profesjonalnym firmom, takim jak nasza. IQFM specjalizuje się m.in. w przeprowadzaniu rekrutacji. Dzięki nam właściciele przedsiębiorstw będą mogli oszczędzić wiele czasu i kłopotu. Przeprowadzenie rekrutacji odbywa się za pośrednictwem wykwalifikowanych rekruterów wiedzących, np. na jakie cechy warto zawracać uwagę. Nabór pracowników w taki sposób to skuteczna usługa. Realizujemy również erekrutacje, co jest niekiedy najbezpieczniejszą i najwygodniejszą formą spotkania. Posiadane przez nas doświadczenie pozwala wyłonić odpowiednie osoby z należytymi kwalifikacjami do danej pracy. Zajmujemy się także leasingiem pracowniczym. Dzięki niemu w prosty sposób uzupełni się braki kadrowe i jednocześnie ograniczy koszty. Wynajem ludzi do pracy to doskonałe i korzystne rozwiązanie dla każdej firmy. Szczególnie takiej, która prowadzi działalność sezonową lub potrzebuje dodatkowego wsparcia przy realizacji konkretnego projektu.

Erekrutacje – sprawdzony sposób poszukiwania pracowników

Organizacja spotkania kwalifikacyjnego często wiąże się z wieloma przygotowaniami, które wymagają czasu oraz zaangażowania. Dlatego doskonałym rozwiązaniem mogą być erekrutacje. Sprawdzają się w zatrudnianiu pracowników dla firm działających chociażby zdalnie, ponieważ można porozmawiać z osobami oddalonymi nawet o kilkaset kilometrów. Dzięki temu żadna z zainteresowanych stron nie traci czasu na dojazd. Erekrutacje pozwalają zatem na zdobycie pracownika, który nie mógłby stawić się na standardowe spotkanie. To zatem niezwykła korzyść dla przedsiębiorców i pomoc w szukaniu doświadczonych pracobiorców. Nasza organizacja od lat prowadzi erekrutacje w Warszawie. Doskonale wiemy, jakich cech i umiejętności szukać w przyszłych zatrudnionych. Staramy się dobierać osoby, które spełnią oczekiwania naszych klientów i zaangażują się w powierzone zadania. Organizowany przez nas leasing pracowniczy pozwala na oddelegowanie pracowników innej firmie na podstawie specjalnie sporządzonej umowy. To dosyć nowe rozwiązanie na rynku pracy, które zyskuje wielu zwolenników dzięki możliwości pozyskania wykwalifikowanych pracowników w określonym czasie, a jednocześnie oszczędności na kosztach zatrudnienia. Leasing pracowniczy jest zatem opłacalny dla większości firm. Bez znaczenia na specjalizację i stopień rozwoju.

Czym jest leasing pracowniczy?

Każdej firmie zależy na zgranej i profesjonalnej kadrze. Przeprowadzanie rekrutacji to nieodzowny etap jej budowania. Aby proces przebiegał sprawnie i rzetelnie, niezbędni są wyszkoleni w tym zakresie specjaliści. Jednak istnieje inny sposób pozyskania kandydatów na dane stanowisko. Outstaffing lub leasing pracowniczy to rodzaj zatrudnienia, w którym pracownik wykonuje wszystkie obowiązki służbowe wobec klienta, będąc oficjalnie zatrudnionym przez IQFM. To my pełnimy funkcję pracodawcy, a więc odpowiadamy zarówno za przeprowadzenie rekrutacji, jak i późniejsze nawiązanie współpracy i administrowanie. Zajmujemy się również wypłatą wynagrodzenia i często zapewnieniem wyposażenia, podczas gdy Klient zarządza pracą zatrudnionej przez nas osoby i zleca jej zadania. Wynajem pracowników pozwoli zoptymalizować koszty zatrudnienia. Będzie także doskonałym wsparciem dla firmy przy brakach kadrowych. Dlatego właśnie leasing pracowniczy wykorzystuje się m.in. w dynamicznie rozwijających się branżach, gdzie zapotrzebowanie na pracowników jest bardzo duże. Znacząco ułatwia to zarządzanie kadrą składającą się z dużej liczby osób. Leasing pracowniczy można określić wynajmem pracowników — pracownik oddelegowany do danego miejsca pracy nazywany jest pracownikiem tymczasowym. Natomiast usługobiorca, na rzecz którego ten świadczy pracę, zwie się pracodawcą-użytkownikiem.

Leasing pracowniczy wiąże się z wieloma korzyściami, zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Często jest rozwiązaniem tańszym, a z reguły szybszym, bardziej elastycznym i jakościowym niż zatrudnienie własnych pracowników.

Na rynku działamy od 1996 roku, posiadamy ogromną bazę pracowników w terenie oraz ciągle rekrutujemy nowych. Dostarczamy zatrudnionych dla sieci sklepów, a także dla producentów i dostawców.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

iqfm-offer-6

Dlaczego warto?

Nasz zespół odpowiada za to, aby właściwie dopasować osoby pod kątem umiejętności do wymagań stanowiska zgodnie z zapotrzebowaniem Klienta. Posiadamy odpowiednie systemy wspomagające proces rekrutacji, selekcję kandydatów oraz zatrudnienie. Dbamy przy tym o dostępność naszych usług zarówno dla firm, jak i potencjalnych pracowników, przeprowadzając m.in. erekrutacje za pośrednictwem internetu. Każdy etap procesu jest realizowany z zachowaniem najwyższego poziomu profesjonalizmu. Oferujemy także wynajem pracowników na godziny. Profesjonalnie przeprowadzamy rozmowy kwalifikacyjne oraz nadzorujemy wszelką niezbędną dokumentację.

Jeśli planujesz wprowadzić zmiany w strukturze firmy lub uruchomienie nowego projektu skontaktuj się z nami, wspólnie ustalimy strategię działania, zbudujemy plan oparty na priorytetach oraz płynnie wdrożymy systemy współpracy. Oferujemy również leasing pracowniczy. Planujemy indywidualną strategię dla każdego klienta, uwzględniając specyfikę stanowisk, dostępne narzędzia oraz budżet. Oferujemy wypożyczanie pracowników. Stacjonujemy w Warszawie i jesteśmy gotowi pomóc dowolnej firmie. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z ogromnym zaangażowaniem.

Szukasz profesjonalnej agencji doradztwa personalnego? Proponujemy nasze usługi także w tym zakresie. Pomożemy Ci skutecznie przeprowadzić proces rekrutacji. Nasz zespół stworzy kompleksowy plan działania dla Twojej firmy za pomocą odpowiednich narzędzi, które obniżą koszty i pozwolą zatrudnić właściwy personel. Prowadzimy również erekrutacje — Warszawa stoi otworem nawet dla pracowników spoza miasta, którzy po znalezieniu pracy są gotowi na przeprowadzkę. Pozwala ona na efektywne rozszerzenie kadry. Erekrutacje szybko zyskały na popularności i obecnie stanowią jedno z domyślnych rozwiązań dla przedsiębiorstw działających w wielu branżach.

W celu uzyskania indywidualnej oferty – skontaktuj się z nami!

IQFM Sp. z o.o.

WSPÓŁPRACA

Dorota Sobieraj

dorota.sobieraj@iqfm.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone IQFM | Designed by PJANA