Firma IQFM jest jednym z liderów jeśli chodzi o działania w branży DIY. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które poparte jest współpracą z największymi producentami m.in. chemii budowlanej, farb, narzędzi i oświetlenia. Dzięki tej wiedzy jesteśmy świadomi tego, jak ogromne znaczenie w efektywnej sprzedaży i pozyskiwaniu klientów ma w sklepach budowlanych właściwa ekspozycja produktów.

Od lat zajmujemy się towarowaniem sklepów największych sieci budowlanych oraz montujemy nowe i przebudowujemy istniejące już ekspozycje. Nasze ekipy montażowe są obecne w każdym regionie kraju, dzięki czemu zyskaliśmy ogólnopolski zasięg i zbudowaliśmy renomę w wielu miastach Polski. Klienci cenią sobie odpowiedzialność, rzetelność i elastyczność w działaniu naszej firmy, a wiedza i doświadczenie na temat tej branży pozwalają spełnić oczekiwania najbardziej wymagających marek.

Zadania montażystów ekspozycji

Każda firma do świadczenia profesjonalnych usług potrzebuje dobrze wyszkolonej i zaangażowanej w pracę kadry. Nasi pracownicy są przygotowani na różne zadania „w terenie”: mocowanie cen oraz produktów promocyjnych, montaż regałów i materiałów reklamowych, segregację asortymentu i ułożenie go zgodnie z wizją przestawioną przez klienta. Dbają również o uporządkowanie przestrzeni po skończonej pracy i raportują codzienne dokonania na dedykowanej platformie.

Nasza firma jest znana z elastycznego podejścia do zleceń, dzięki czemu klienci zlecają nam różnorodne zadania. Oprócz standardowych zatowarowań zajmujemy się również montażem konkretnych produktów oraz akcjami sezonowymi. Dużą popularnością przed sezonem letnim cieszą się grille, których określoną liczbę nasza firma skręca w określonym czasie. Zapewnia to wygodę klientom, którzy nie mają specjalistycznych narzędzi ani wiedzy odnośnie konstrukcji tego typu urządzeń. Żyjemy w czasach możliwości zwrotu towarów, z której chętnie i często korzystają konsumenci. Liczne zlecenia płyną do naszej firmy od klientów, którzy proszą o przygotowanie zwrotów towarów ze sklepów detalicznych do ich magazynów. Zadaniem naszych pracowników jest wówczas sprawdzenie stanu towaru — czy jest kompletny i nieuszkodzony, a także porównanie stanu magazynowego z dokumentem zwrotu i dokonanie ewentualnej korekty. Następnie pakują oni produkty na palet i przygotowują je do wysyłki.

Ekspozycje w sklepie budowlanym – klucz do sprzedaży

Ważną rolę w efektywnej sprzedaży sklepów budowlanych jest atrakcyjne zaprezentowanie produktów. Nasza firma doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego świadczy liczne usługi uatrakcyjniania ekspozycji. Jedną z propozycji jest malowanie ekspozycji na zewnętrznym ogrodzie marketów budowlanych, które odbywa się najczęściej na przełomie wiosny i lata i stanowi przykład pracy sezonowej. Jest to najczęściej forma promocji producentów farb i lakierów, którą przeprowadzamy w dwóch formach.

Pierwszą opcją jest praktyczny pokaz, podczas którego nasi pracownicy mają za zadanie pomalować dowolny drewniany element ekspozycji wskazanym przez klienta produktem. Przebiega to w miejscu widocznym dla kupujących, którzy mogą na bieżąco zadawać pytania, a nawet samemu spróbować rozprowadzić farbę lub lakier pędzlem. Drugim rozwiązaniem jest lakierowanie i malowanie określonego towaru w zacisznym miejscu, a następnie wystawienie go na ekspozycję wraz z informacją, jakie produkty zostały użyte do malowania. Oba warianty są skutecznym sposobem na przyciągnięcie uwagi klienta do wybranego produktu.

Montaże towarów na targi i prezentacje

Nasza kadra często zajmuje się implementacją towarów na różnego rodzaju targach i pokazach, np. w hotelach. Są to zazwyczaj jedno- lub kilkudniowe wydarzenia, dlatego wymagają od pracowników elastyczności i szybkości w działaniu. Co najmniej 10-osobowe ekipy pracują na małej powierzchni, aby przygotować produkty do prezentacji w jeden dzień i zaraz po zakończeniu wydarzenia rozmontować je w równie krótkim czasie.

Sam montaż ekspozycji wygląda niemal identycznie jak ten, który wykonujemy na co dzień dla sklepów budowlanych. Dzięki doświadczeniu i wiedzy technicznej pracownicy są jednak w stanie to zrobić szybko i sprawnie, dotrzymując terminów realizacji zlecenia.