Istnieje wiele argumentów, dla których regularna organizacja firmowych eventów jest niezwykle ważna przy utrzymaniu stabilnej pozycji przedsiębiorstwa. Przede wszystkim za organizowaniem tego typu imprez dla samych pracowników stoi odpoczynek od codziennych obowiązków. Po drugie, jest to doskonała okazja do lepszego poznania się i integracji zespołu. Przygotowanie imprezy o charakterze promocyjnym ma natomiast na celu zbudowanie korzystnego wizerunku firmy na arenie biznesowej, a także zachęcenie potencjalnych pracowników i inne przedsiębiorstwa do współpracy. Przed zorganizowaniem tego rodzaju eventów, należy jednak pamiętać o kilku istotnych zasadach.

Jakie atrakcje zapewnić uczestnikom imprezy firmowej?

Budowanie marki to proces żmudny i wymagający wielu analiz. Jednak istnieją pewne kroki, które mogą w szybki sposób zaprezentować firmę w korzystnym świetle na arenie biznesowej. Jednym z najskuteczniejszych działań w tym zakresie jest organizacja okolicznościowych eventów firmowych. Tego typu przyjęciom powinny towarzyszyć liczne atrakcje, takie jak meetingi w towarzystwie osób znanych w branży, smaczny catering czy konkurencje, w których uczestnicy mogą otrzymać atrakcyjne nagrody w postaci gadżetów. Organizacja imprez dla firm nie powinna więc ograniczać się jedynie do odtworzenia prezentacji na rzutniku czy rozdaniu gadżetów uczestnikom. Jest to bowiem doskonała okazja do nawiązania współprac medialnych i biznesowych. Zaproszenie znaczących gości może pomóc rozszerzyć kręgi w całej branży. Należy przy tym brać pod uwagę indywidualne preferencje danych grup. Jeśli pewnymi uczestnikami imprezy będą muzycy, to na imprezie nie może zabraknąć dobrej oprawy artystycznej, do której zaliczyć można koncerty znanych osobistości. W branży gastronomicznej niezbędnym elementem każdego eventu firmowego będą natomiast pokazy sztuki kulinarnej lub spotkanie z cenionym kucharzem.

Impreza promocyjna — o czym należy pamiętać?

Do podstawowych zasad, których należy trzymać się, szykując imprezę firmową o charakterze promocyjnym lub integracyjnym jest sporządzenie dokładnego budżetu. Wszelkie środki z firmowych funduszy pokładane w działania akcentujące pozytywny wizerunek naszego biznesu będą doskonałą inwestycją! Organizacja imprez promocyjnych w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Poznań to najlepsza okazja do poszerzenia zasięgów i reklamowania własnej marki na skalę całego kraju. Głównym celem organizatora jest w tym wypadku zwiększenie sprzedaży własnych produktów. Nie wolno więc zapominać o przygotowaniu adekwatnych gadżetów firmowych dla uczestników wydarzenia. Główne wydatki, na które trzeba się w tej sytuacji przygotować to wynajęcie określonej przestrzeni — zamkniętego lokalu lub otwartego terenu, na którym zorganizowanie zostaną namioty plenerowe. Niezbędny będzie też catering, a także odpowiednie nagłośnienie oraz oświetlenie imprezy. Opłacalnym krokiem przy tego typu eventach z pewnością będą dodatkowe atrakcje dla przybyłych — ich dobór najlepiej oprzeć o wcześniej przeprowadzoną ankietę wśród współpracowników oraz zapraszanych gości.

Impreza firmowa — atrakcyjna forma prezentacji oferty

Wśród szeregu działań marketingowych, jakie mogą być przeprowadzone przez firmę, wyróżnić należy właśnie imprezy promocyjne. Niezależnie od profilu prowadzonego biznesu, ich celem jest zawsze zwiększenie zysków ze sprzedaży usług lub produktów. Poprawa rozpoznawalności marki na rynku lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym to niezwykle ważny dla rozwoju firmy krok. Aby jednak w sposób atrakcyjny zaprezentować ofertę, należy dołożyć wszelkich starań, by uczestnicy eventu wynieśli z niego dobre wspomnienia! Organizacja wszelkich imprez okolicznościowych to przede wszystkim oryginalna oprawa wizualna. Należy więc zadbać o starannie skomponowane stoiska reklamowe, gadżety oraz dekoracje. Do przedstawienia oferowanych produktów warto zatrudnić profesjonalnych konferansjerów, aktorów lub iluzjonistów, którzy nie tylko zagwarantują gościom efektowne show, ale także wzbudzą zaufanie zgromadzonej publiczności. Sukces i rozgłos imprezie może przynieść także współpraca z mediami oraz gwiazdami Internetu. To właśnie ta grupa, dzięki relacjom w serwisach i portalach społecznościowych będzie w stanie realnie zwiększyć zasięgi i podnieść prestiż wydarzenia.